Zelené potraviny a já - Fit Poradna

Zelené potraviny (chlorella pyrenoidosa a mladý zelený ječmen) mi poprvé přišly do života před více než deseti lety. V té době jsem si kladla otázku, jak je možné, že přestože dělám pro své zdraví maximum – snažím se zdravě jíst a hýbat se – není to stoprocentní záruka zdraví.

Tehdy jsem dostala malý dárek – uvědomila jsem si důležitost psychického zdraví.

K tomu jsem dostala možnost – s tím pracovat.

Podruhé ke mně přišly zelenáče v roce 2019. V té době jsem se rozváděla. Dostala jsem díky nim nenápadnou oporu.

Byla jsem „černá ovce“ rodiny a tak mi do života přinesly další barvu, zelenou. Podržely mne i později – v době, kdy jsem nemohla oficiálně pracovat. Jen trochu a nepatrně, ale podržely. Do třetice mne podržely tehdy, kdy mi nevyšlo něco, co jsem si přála. Zase byly se mnou. Nejde jen o funkční potraviny – ječmen a chlorellu. Jde o komunitu lidí, kde vás něco spojuje. I to je pro život důležité.

Pracuji jako výživová poradkyně. Přesto miluji kávu, červené víno a hořkou čokoládu. Jsem už taková. Také mám ráda sladké – domácí, kvalitní, s láskou a rozumem připravované. Je mi 47 let. Vnímám krásu člověka i jinak – než jen fyzicky. Ale to mne neomlouvá. To není důvod o sebe nepečovat. Naopak. Tělo je úžasný dar a zaslouží si naši vědomou péči.

Zelené potraviny, pokud jsou vědomě používány, mohou přinášet do našich životů vitalitu a zdraví. Fungují jako prevence. Nedokážou zázraky na počkání, pokud mi samotní nejsem připraveni na sobě pracovat. Pokud máme důvody, proč potřebujeme svoji diagnózu, tak to tak má být. Tak dlouho, dokud ji potřebujeme. Na druhou stranu nám právě i v případě různých diagnóz mohou poskytovat nutriční podporu.

Ta „malá zelená“ – sladkovodní řasa chlorella – nepatrně, pomalu a vytrvale působí v našich tělech. A aby na to nebyla sama, zdatně ji v tom pomáhá mladý zelený ječmen. Tato moje zkušenost je jedna z mnoha. A je to důvod, proč mají zelené potraviny v mém životě svoje místo.

Můj důvod se jmenuje SYNERGIE.

1+1= 3

Dnes už to není jen „zelená“ barva. Od loňského roku jsme i trošku více barevní. Barvy mám ráda – na talíři, na malířské paletě, i v životě. Za všechny tyto přírodní barvy jsem ráda, že mi do života přišly. Díky jedné ženě a jednomu muži. Ony by si ke mě našly cestu i jinak, ale takto to bylo mnohem vtipnější…….

Pokud to cítíte stejně, můžete se na mne obrátit. S radostí Vás zelenými cestami provedu.

(29.7.2021, Š.Hajská)