
Levanduli si spojuji s obdobím léta a také s francouzskou Provance. Léto mám ráda. Letos v květnu jsem dostala chuť na to – upéct tyhle letní sušenky. Upéct si je „jen tak“ – pro sebe a pro Radost. Po pravidelném (každotýdenním) pečení domácí kváskového pečiva jsem dostala chuť na něco malého (a milého) pro nás pro ženy….. Třeba tyhle sušenky potěší i vás. Proto sdílím recept.
POTŘEBUJEME:
POSTUP:
Našleháme vejce s cukrem, přidáme ostatní suroviny a zpracujeme je do hladkého těsta, které necháme cca hodinu v chladu odpočinout. Poté z těsta tvoříme kuličky, které rozmáčkneme na placičky. Klademe je na plech vyložený pečícím papírem a pečeme je v předem vyhřáté troubě na střední teplotu (do 170°) mírně dozlatova (12-15 minut).
Dobrou chuť! 😋
TIP: Lze použít čerstvé i sušené květy levandule (1-2 lžíce) podle toho, komu sušenky pečeme volíme množství levandule.



(25.5.2026, Š.Hajská)