Střípky z cest, 6.- sny - Fit Poradna

„Zázraky – dějí se za zraky.“

To, co je důležité, je očím neviditelné…..

V posledních letech jsem namalovala desítky amatérských obrázků na malířské plátno. Náměty mi někdy přicházely samy od sebe a někdy v imaginacích. Obrazy z imaginací jsem malovala jak na plátno, tak některé barevnými křídami na tvrdý papír.

Před 4-i lety jsem v jedné imaginaci měla vizi toho, jak jsem slepá. Byla jsem mladá, krásná, sama jsem stála bosá uprostřed lesa a byla jsem slepá. Dlouho jsem onu slepotu přisuzovala skutečnému zraku…..

Obrazy mi přicházejí v imaginacích a ve snech.

Někdy nad ránem přijde za snem nějaké uvědomění.

Někdy přijde odpověď až později.

A někdy přijde jen ten sen.

Jsem za sny ráda. Lze s nimi pracovat.

Šamané říkají, že ve dne sní a v noci bdí.

Stále se mám co učit a k imaginacím se znovu vracím.

Pod zavřenými víčky ty důležité informace – lépe vnímám a cítím. Lépe je vidím….

Jáhlová kaše s hořkou čokoládou, borůvkami a sušeným květem měsíčku

Učení o čakrách nazývá náš vnitřní zrak tzv. 3. okem. Této oblasti se přiřazuje podvěsek mozkový (hypofýza) – hlavní (řídící) endokrinní žláza. Nedávno jsem naciťovala některé důležité hormony, jejichž produkce či ne-produkce v těle ovlivňují naši tělesnou hmotnost. Zajímavá souvislost se mi ukázala v souvislosti s další endokrinní žlázou – se šišinkou. Šišinka (epifýza) je zodpovědná za tvorbu melatoninu, tzv.spánkového hormonu. Její činnost je tlumena světlem, které sítnice vnímá a jako impulsy řadou nervových spojení vysílá do epifýzy. Tmou se toto tlumení vypne a šišinka uvolní spánkový hormon melatonin. Šišinka se nalézá blízko středu mozku a má důležitou úlohu ve střídání bdění a spánku i v cirkadiálním (24hodinovém) cyklu. Produkce melatoninu (ve tmě) tedy ovlivňuje jak naše hubnutí, tak naše sny. A nejen to….

Trénink ve „vypínání mozku“ často doporučuji klientkám, které do poradny přicházejí kvůli hubnutí.

„Aby měl váš sen skutečně sílu, musí být něčím víc než jen mentálním skutkem. Musí přesáhnout pouhou fantazii či plané vizualizace – musí rezonovat ve vašem srdci a ve vaší duši, kde můžete najít přístup k mocným silám své odvahy jednat.“

(citát z knihy Alberta Villolda: Odvážné snění)

Foceno na vrchu Brada, 14.8.2022