Práce s energií - Fit Poradna

Každý živý tvor vyzařuje teplo a energii. Jsme naživu díky energii, která námi neustále probíhá. Tato energie podmiňuje náš zdravotní stav.

Zdraví se netýká jen zdraví těla. Duševní zdraví je jeho nedílnou složkou.

Mens sana in corpore sano.“

V každé obtížné situaci existují 2 základní varianty řešení problému:

  1. Mám dost energie na to – svoji obtížnou situaci změnit.
  2. Nemám dost energie na to, abych ji změnila. A tak pracuji na navyšování svojí energie.

Nejsem vystudovaná psycholožka. Mám za sebou několik let vlastních zkušeností s prací prostřednictvím ženských kruhů, práce s pohádkami, rodinných konstelací a několik sebe-terapeutických výcviků.

Důvodem, proč jsem se k tomu dostala (tím vědomým), byla práce ve výživě a praktické zkušenosti s tím, že to často není jen o tom, co si dáváme na talíř. Často se výživa týká i vztahu klientky/klienta k sobě samým. Na každou diagnózu včetně nadváhy, podváhy a obezity, je možné se podívat jako na symptom „ve službě“.

Jak s tím pracujeme?

Když se domluvíme na spolupráci, už při první konzultaci nacíťuji energii obklopující vaše tělo. Nedotýkám se vás, naciťuji kousek od těla. Není to „rentgen“, neznamená to, že vám řeknu, že je něco špatně, jen vnímám, kterou oblast a která témata je u vás dobré podpořit – skrz vaše tělo.

Pokud nacítění skrz tělo později opakujeme, vnímám posuny během doby spolupráce (v rovině energie).

Energie na cestách…

Dalším způsobem, jak s energiemi pracuji, je naciťování konkrétních potravin při sestavování jídelníčku. Vědomosti z výživy nevynechám, jen to propojím. Naciťuji jak makroživiny (bílkoviny, sacharidy, tuky), tak jednotlivé potraviny. Ze začátku spolupráce děláte také test dle Ájurvédy. Nejsem specialistka na ni, jen to, co zjistíme o vaší vrozené konstituci, také využijeme. Dalším, o co se při výživovém poradenství opírám, je sezónnost. Jinak by mě váš jídelníček vypadat na jaře, jinak v létě, na podzim a jinak v zimě….

Posledním způsobem, jak s energiemi pracuji, je pohled na vaši situaci jinýma očima – kdykoli během vzájemné spolupráce, zejména tehdy, když se vám nedaří realizovat to, na čem se spolu domluvíme. Já za vás vaši situaci nevyřeším a stejně tak se za vás nerozhodnu, co s tím. Vy jste ti, kdo se rozhodují, zda a jak ty informace, které ode mne dostanete, využijete. V každé etapě vaší cesty. Jsem vám pouze průvodcem na cestě – tak dlouho, jak je to potřeba a tak dlouho, jak vám mám co předávat. Na základě vašeho rozhodnutí.

Cestou na Přivýšinu

Pokud vám nemám co předat, naše spolupráce buď ani nezačne nebo skončí…..

Tímto způsobem pracujeme při osobních setkáních.

Je to něco, co nelze do prostředí on-linu přenést. Na konzultaci „tímto způsobem“ (týkající se celkového zdraví) se můžete objednat i jedenkrát, bez další spolupráce. Nečekejte zázraky na počkání – to, co s danou situací uděláte – je vždy ve vašich vlastních rukách. Já vám poskytnu jen krátkodobou podporu pro řešení dané situace a jiný pohled na ni.

Co pomáhá mě?

Velmi často úplně obyčejné činnosti, které mám ráda.

Jednou z nich je chůze a pohyb venku v přírodě.

Neboť: „Pohyb je život.“

(4.9.2022, Š.Hajská)