Střípky z cest, 4. - laskavost - Fit Poradna

Okvětní lístky šípkové růže

Nejdřív hledej lásku sama v sobě.“

Nemusíme jezdit do zahraničí, abychom si našli čas pro sebe. K relaxaci a osvěžení těla i duše nepotřebujete žádné speciální techniky. Pro začátek stačí třeba jen poloha „vleže“. Mozek tím dostaneme na stejnou úroveň jako srdce. Dejte si podložku na zem, lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou, chodidla opřete o zem, bedra volně přitiskněte k podložce a zhluboka dýchejte. Můžete si k tomu pustit relaxační nebo meditační hudbu.

Výhled ze Zebína, foceno o letním slunovratu 21.6.2022

4. čakra

Srdeční čakra tvoří středobod systému čaker. Spojují se v ní tři spodní fyzicko-emocionální centra spolu se třemi horními duchovně-duševními centry. Symbolizuje ji šestiúhelník znázorňující, jak se energie tří horních a tří spodních čaker navzájem prolínají. Nacházíme zde schopnost empatie a soucitu. Skrze toto centrum vnímáme také krásu přírody a harmonii v hudbě, v tanci, divadle a v poezii. Ve své nejčistší a plně otevřené formě je srdeční čakra centrem opravdové, bezpodmínečné lásky – lásky, kterou není možné vlastnit ani ztratit.

Prostřednictvím srdeční čakry máme velký potenciál k transformaci a uzdravování – nejen sebe, ale i ostatních.

Láska k sobě samé je předpokladem k naplněné lásce k ostatním lidem, k soucitu, porozumění a hluboké radosti ze života.

Co dalšího nás v tom může podporovat?

V jičínském zámeckém parku

  1. Každá klidná procházka nedotčenou zelenou přírodou harmonizuje skrze srdení čakru naši celou bytost.
  2. Každý květ přináší poselství lásky a čisté radosti a stejné vlastnosti nechává rozkvétat v našem srdci.
  3. Růžově zbarvená obloha s jemnými mráčky.
  4. Každá klasická hudba, meditativní tance apod.
  5. Zelená (barva luk a lesů naší planety) a růžová barva (nežné vibrace růžové barvy uvolňují stažení v srdci).
  6. Terapie drahokamy – např. Růženín. Jedná se o jeden z nejdůležitějších krystalů pro srdce a srdeční čakru. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do něj hojení a lásku k nám samým.
  7. Růžový olej. Jeho jemné, láskyplné vibrace utišují a léčí zranění našeho srdce. Probouzí vnímavost vůči projevům lásky, krásy a harmonie ve veškerém tvoření.

Proč o tom píšu?

Téma sebelásky je jedním z témat, které se týká hubnutí. Cokoli chceme nacházet kolem sebe, nejdřív potřebujeme objevit v sobě. Často potřebujeme více porovnat svůj vztah k sobě – než nutriční hodnoty. To, co si dáváme na talíř, je výsledkem tohoto procesu. Výživa není jen otázkou výživy těla, něčím sytíme i svoji duši. Cokoli, co změníme u sebe, má vliv i na lidi kolem nás. Má to tedy mnohem větší smysl. Pokud nám nezáleží na nás samých, jaký vztah můžeme mít k ostatním lidem?

Buďte laskavé samy k sobě!

Pečujte o svoje tělo – se všemi jeho potřebami – a stejně tak pečujte o svoji duši.

Mám odvahu být občas sama se sebou a potkat se se svým nejhlubším JÁ. Ladím se na sebe, na své pocity, potřeby a touhy. Nebojím se nastavit zrcadlo své závislosti na partnerovi. Dokážu vidět náš vztah z odstupu a jiného úhlu ohledu. Odloučení ve mně probouzí stesk, jež je odrazem mé lásky. Vzdalujeme se, abychom se mohli přiblížit.“

(citace z kalendáře od Lucie Ernestové)

Narozeninový dort, červen 2022

(Zveřejněno 26.6.2022, Š.Hajská, Použité zdroje: Shalila Sharamon, Bodo J.Baginski – Základní kniha o čakrách / Judy Hallová – Kameny od A do Z)